اگه به هوش مصنوعی و ربات چت جی پی تی علاقه دارید یا در موردش شنیدید و میخواین ازش استفاده کنید، نصب کردن مرورگر مایکروسافت اج روی آیفون و آیپد یا نصب کردن اپلیکیشن خاص چت ضروریه. البته نسخه‌های قدیمی اج این قابلیت رو نداشته و اخیراً اضافه شده. بعضی از کاربرای محصولات اپل به دانلود چت جی پی تی فکر میکنن و بعضیا هم نصب مرورگر اج رو ترجیح میدن. کار با ربات چت بینگ که با هوش مصنوعی به سوالات و سرچ شما پاسخ میده خیلی راحته در این حد که شاید نیازی به آموزش کار با هوش مصنوعی بینگ نداشته باشید!

موضوع این مطلب نحوه دسترسی به ربات چت Bing GPT در آیفون و آیپد از طریق مرورگر Microsoft Edge هست. ادامه مطلب رو بخونید تا موضوع براتون روشن بشه.

آشنایی با ربات چت بینگ

بینگ اسم موتور سرچ مایکروسافته که مثل گوگل و یاندکس و غیره، برای سرچ کردن طراحی شده اما اخیراً قابلیت‌های اون به کمک هوش مصنوعی و ربات چت، بیشتر شده.

این روزا خیلی‌ها در مورد ربات چت مایکروسافت صحبت میکنن و از توانایی‌های عجیبش در پاسخ به سوالات میگن. گوگل هم یه ربات چت به اسم Bard معرفی کرده و کلاً مشخصه که در سال‌های آتی، ربات‌های چت مختلفی قراره معرفی بشه و نحوه جستجو کردن و پیدا کردن پاسخ سوالات، کم و بیش متحول میشه.

دقت کنید که Bing GPT Chatbot یا ربات چت بینگ جی پی تی، به صورت رایگان در اختیار همه قرار گرفته و برای استفاده کردن از اون لازمه که مرورگر مایکروسافت اج رو نصب کنید. خب این مرورگر در ویندوز 11 مرورگر اصلی و پیش‌فرضه اما در محصولات اپل یا در سایر سیستم عامل‌ها نصب نشده و باید به اپ استور مراجعه کرد و اون رو نصب کرد. برای استفاده از قابلیت‌های خاص بینگ، اکانت هم لازمه. البته بدون اکانت هم میشه با ربات چت کرد. منظورمون از اکانت، اکانت چت جی پی تی نیست، باید اکانت مایکروسافت داشته باشید تا با چت جی پی تی کار کنید.

آموزش کار با هوش مصنوعی بینگ در آیفون و آیپد

خب فرض کنید که اپ مایکروسافت اج رو نداریم، از کجا نصب کنیم؟ از اپ استور اپل و در واقع این صفحه:

بعد از نصب کردن، اجراش کنید. یه عبارتی رو برای سرچ کردن تو کادر سرچ بنویسید تا سرچ به کمک موتور جستجوی Bing انجام بشه. بالای لیست نتایج، چند تا گزینه می‌بینید که یکیش Chat هست. روی اون کلیک کنید تا به ربات چت جی پی تی دسترسی پیدا کنید.

آموزش کار با ربات چت جی پی تی بینگ در آیفون و آیپد

خب حالا ربات Bing AI GPT در اختیار شماست که مثل سایر ربات‌های چت مبتنی بر هوش مصنوعی، کار می‌کنه. به این معنی که سوال می‌پرسید یا کاری ازش می‌خواین و جواب میده.

آموزش کار با ربات چت جی پی تی بینگ در آیفون و آیپد

برای بهبود کارایی ربات چت بینگ و استفاده از امکانات خاص، بهتره که اکانت مایکروسافت بسازید و لاگین کنید. ساخت اکانت مایکروسافت رایگانه. اگر قبلاً ایمیل در سرویس outlook.com یا hotmail.com داشتید می‌تونید از همون برای لاگین کردن استفاده کنید.

مزیت اصلی استفاده از Bing AI GPT اینه که بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای، از آخرین ورژن ChatGPT بهره‌مند میشید که در زمان نگارش این مقاله یعنی خرداد ۱۴۰۲، ورژن ۴ هست.

اگه مرورگر اج رو روی مک‌بوک و آی‌مک اپل نصب کردید، دقت کنید که برای دسترسی به اون باید روی آیکون b در گوشه راست و بالا کلیک کنید و روش دیگه اینه که از تب Chat استفاده کنید.