اینستاگرام هم مثل بیشتر شبکه‌های اجتماعی، قابلیت بلاک کردن یا به عبارت دیگه مسدود کردن داره. یعنی بدون استفاده از برنامه آنبلاک اینستاگرام می‌تونید کسانی که مزاحم میشن رو بلاک کنید. رفع بلاک هم امکان‌پذیره. اگه براتون سوال شده که آنبلاک در اینستا یعنی چه ، منظور همون رفع بلاک هست که به زبان انگلیسی میشه Unblock.

بلاک آنبلاک چیست ؟

در شبکه‌های اجتماعی زمانی که نمیخواید از کسی پیام دریافت کنید یا کسی بتونه پروفایل شما و پست‌ها و عکس‌ها رو ببینه، می‌تونید از قابلیتی به اسم Block استفاده کنید. خب آنبلاک کردن هم برعکس همین کاره، یعنی باز کردن دسترسی کسی که قبلاً بلاک شده.

دقت کنید که در اینستا یا برخی شبکه‌های اجتماعی، یه قابلیت دیگه هم وجود داره که دسترسی دیگران رو محدود میکنه و اون قابلیت خصوصی کردن پروفایله. منظور از Private یا خصوصی اینه که برخلاف حالت عمومی یا Public،‌ هر کس که بخواد نمیتونه پست‌های شما رو ببینه.

بلاک شدن پست در اینستاگرام

قبل از بررسی روش بلاک کردن افراد در Instagram دقت کنید که بلاک شدن پست در اینستاگرام یا حتی پروفایل هم ممکنه و این کار توسط مسئولین اینستاگرام صورت میگیره. به عنوان مثال ممکنه پروفایل شخصی که عکس و ویدیوهای خشونت‌آمیز قرار میده، به دلیل شکایت‌های متعدد عموم کاربران مسدود بشه!

در این حالت اگر سوال می‌کنید که آنبلاک یعنی چه و آنبلاک پست چطور انجام میشه، روش کار به سادگی بلاک و آنبلاک افراد نیست.

روش بلاک کردن افراد

برای بلاک کردن یه نفر در اینستا، اولین قدم اینه که صفحه پروفایل اون شخص رو باز کنید. دقت کنید که این کار هم در اندروید امکان‌پذیره و هم انبلاک کردن در اینستاگرام آیفون شدنیه.

در صفحه پروفایل شخص موردنظر روی آیکون منو تپ کنید که به شکل سه نقطه گوشه‌ی بالای صفحه دیده میشه. یه منو ظاهر میشه. تو منو روی گزینه‌ی Block یا مسدود کردن تپ کنید. خب یه پیغام تأیید هم میاد، اگر اشتباهی نشده و مطمئن هستید که میخواید شخص موردنظر رو بلاک کنید، روی Block تپ کنید.

بله، آموزش تصویری بلاک کردن در اینستاگرام که خیلی هم ساده هست، در دو عکس زیر خلاصه میشه. پیامدها رو هم در نظر بگیرید:

  • زمانی که یه دنبال کننده یا فالوئر رو بلاک می‌کنید، به صورت خودکار از لیست دنبال‌کننده‌هاتون هم خارج میشه.
  • تمام کامنت‌ها و لایک‌ها و خلاصه فعالیت‌های شخصی که بلاک کردید، از پست‌های شما حذف میشه!

بلاک آنبلاک چیست + آموزش تصویری آنبلاک و بلاک در اینستاگرام

بلاک آنبلاک چیست + آموزش تصویری آنبلاک و بلاک در اینستاگرام

چگونه کسانی را که در اینستاگرام بلاک کردیم پیدا کنیم؟

خب حالا فکر کنید که میخواین تعدادی از افراد که قبلاً مسدود کردید رو آنبلاک کنید. اما چگونه یک نفر را از بلاک در بیاوریم یا اصولاً چطوری بفهمیم که کیا رو بلاک کردیم؟ ممکنه دیگران با روش‌های فهمیدن بلاک شدن در اینستاگرام متوجه شده باشن که بلاک شدند و حالا پشیمون باشن! در نتیجه بهتره هر از گاهی یه نگاه به لیست بلاک اینستاگرام داشته باشید و افرادی رو آنبلاک کنید.

دقت کنید که با آنبلاک کردن، کامنت و لایکی که طرف مقابل قبل از بلاک شدن داشته، دوباره فعال میشه.

خب بریم سراغ آموزش تصویری آنبلاک در اینستا: اول از همه صفحه پروفایل خودتون رو باز کنید و روی منو که به شکل سه خط هست، تپ کنید. حالا چند تا گزینه میاد، روی Settings یا تنظیمات تپ کنید.

بلاک آنبلاک چیست + آموزش تصویری آنبلاک و بلاک در اینستاگرام

بلاک آنبلاک چیست + آموزش تصویری آنبلاک و بلاک در اینستاگرام

توی منوی تنظیمات، روی گزینه‌ی حریم خصوصی یا Privacy تپ کنید. قدم بعدی برای مشاهده کردن لیست بلاک اینستاگرام اینه که گزینه‌ی Blocked Accounts یا اکانت‌های مسدود شده رو لمس کنید.

بلاک آنبلاک چیست + آموزش تصویری آنبلاک و بلاک در اینستاگرام

بلاک آنبلاک چیست + آموزش تصویری آنبلاک و بلاک در اینستاگرام

حالا لیست افراد و پروفایل‌هایی که مسدود کردید، نمایش داده می‌شه. برای آنبلاک کردن، اول روی اسم پروفایل موردنظر تپ کنید و بعد هم در صفحه پروفایل اون شخص، گزینه‌ی Unblock رو لمس کنید. دقت کنید که پیام تأیید هم ظاهر میشه که باید روی Unblock تپ کنید.

بلاک آنبلاک چیست + آموزش تصویری آنبلاک و بلاک در اینستاگرام

بلاک آنبلاک چیست + آموزش تصویری آنبلاک و بلاک در اینستاگرام

اگر کسی خود شما رو بلاک کرده و براتون سواله که چگونه از محدود شدن در اینستاگرام خارج شویم؟ خب این دست شما نیست و باید از شخص مقابل درخواست کنید که رفع بلاک کنه. میتونید از یه پروفایل دیگه بهش پیام بدید یا از طریق ایمیل و پیامک و غیره، درخواست رفع بلاک ارسال کنید. یه توضیح و متن رفع بلاک اینستاگرام بفرستید و اگه شخص مقابل تمایل داشته باشه میتونه شما رو از بلاک خارج کنه.

بنابراین برای آنبلاک شدن خودتون، دنبال اموزش تصویری انبلاک در اینستاگرام نباشید!

از کجا بفهمیم که در اینستا بلاک شدیم؟

متأسفانه توی اینستاگرام به این صورت نیست که یه کسی شما رو بلاک کنه، نوتیفیکیشن دریافت کنید! باید از روی شواهد و دسترسی‌ها متوجه بشید که آیا بلاک شدید یا خیر.

چند تا علامت ساده برای تشخیص بلاک شدن داریم: نمیتونید عکس و پست و ویدیوهای طرف مقابل رو ببینید و نمیتونید استوری‌ها رو هم ببینید در حالی که وقتی از یه پروفایل دیگه استفاده می‌کنید، این موارد دیده میشه. فهمیدن بلاک شدن در اینستاگرام به همین سادگیه! کافیه از یه گوشی یا اکانت دیگه به پروفایل طرف مقابل سر بزنید و پست‌ها رو چک کنید.

همون طور که گفتیم برای رفع بلاک استوری اینستاگرام و پست‌ها و ویدیوها، باید از طرف مقابل درخواست کنید که رفع بلاک کنه و میانبری مثل استفاده از برنامه آنبلاک اینستاگرام نداریم!